22.10.2012

34 Doroczny Turniej Piłki Nożnej Hufca SzczecinW niedzielę 21 pażdziernika Hufiec Szczecin zorganizował 34 DOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ. Do Swindon zjechał się cały hufiec. O godzinie 10.00 odbyła się msza święta w której uczęstniczyli okoliczni mieszkańcy i harcerze oraz zuchy. Po mszy udaliśmy się do sali sportowej. Na początek był apel. Po apelu zaczęła się walka o piłkę.
 
Z naszej Gromady przyjechało 8 zuchów, stworzyliśmy 2 drużyny piłkarskie. Oczywiście był podział na grupy wiekowe: zuchy, harcerze i wędrownicy.
Na koniec konkursu hufcowy z drużynowymi i wodzami zagrali mecz przeciwko wędrownikom. Wędrownicy wygrali.  Następnie do akcji wkroczyły wszystkie zuchy, około 20 i oczywiście wygrały z komendą.  Przez cały czas na sali było widać i słychać śmiech. Wszyscy doskonale się bawili, panowała doskonała atmosfera. Oczywiście jak w każdym konkursie są zwyciężcy i pokonani. Tutaj nie było pokonanych.  Każdy kto przyjechał czuł się jak zwyciężca, przegrani zostali w swoich domach.
Nasza Gromada zajęła 2 i 4 miejsce w zuchach. Mateusz Rabenda został najlepszym strzelcem w naszej kategorii i z rąk druha hufcowego otrzymał nagrodę.
 
Gratulacje! Tak trzymać!
 
Przed następnym konkursem musimy trochę poćwiczyć.
 
Po zakończeniu konkursu część rodziców z zuchami zabrała swoje pociechy na małe jedzenie. Spotkaliśmy się na serwisie w drodze powrotnej do Bristolu. Ku mojemu zaskoczeniu harcerze też wpadli na mały posiłek. Znowu zrobiła się miła atmosfera, aż nam się nie chciało z tamtąd ruszać.
 
I znowu usłyszałem dobre zdanie na temat rodziców z naszej gromady. Tylko nasi rodzice byli widoczni na konkursie. Serdeczne dziękuje!
Tak jak już nie raz powtarzałem Państwu - tak trzymać!
 
Czuwaj! Czuj!

Wódz Gromady
Paweł Grabowiecki HO